Kayıt

SIT TESOL Sertifika Programı Kapsamında Ücretsiz İngilizce Kursu başvuru süreci 22 Haziran 2018 saat 11:00’e kadar uzatılmıştır.

İkinci seviye tespit belirleme sınavı yeni başvuru yapacaklar ve birinci sınava katılamayanlar için 22 Haziran 2018 Cuma günü saat 12:00’de Y Blok 405 no.lu sınıfta yapılacaktır.

Yaşar Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu Hazırlık Sınıfı bünyesinde gerçekleştirilen “SIT TESOL” İngilizce Öğretmenliği Sertifika Kursu kapsamında eğitime katılan Stajyer Öğretmenler tarafından iki farklı seviyede (seviye tespit sınavı sonunda belirlenecek olan) öğrenci grubuna ücretsiz İngilizce Kursu verilecektir.  Eğitim yaklaşık 48 ders olacaktır, 16 yaş ve üstü yetişkinler başvurabilecektir.  Düzenli olarak kursa devam eden katılımcılara kurs içeriğini gösteren bir katılım belgesi verilecektir.  

Eğitim takvimi aşağıda bilgilerinize sunulmaktadır.

Önceden belirlenmiş bir müfredata bağlı kalınmaksızın, öğrencilerin kelime, dil bilgisi, okuma anlama, yazma, konuşma ve dinleme becerilerini geliştirmeyi ve aktif katılımlarını hedefleyen ders programları takip edilecektir. 

Katılım durumunun programın işleyişini ve Stajyer Öğretmenlerin eğitimini etkilemesinden ötürü, devam sağlamak adına kursiyerlerden 150 TRY depozito alınacaktır. Depozito 6 dersten fazla devamsızlık yapan öğrencilere iade edilmeyecektir.

 

Kursa katılmak isteyenlerin https://tesol.yasar.edu.tr/kayit/ bağlantısındaki kayıt formunu doldurmaları gerekmektedir. Yeterli sayıda başvuru alındığında kayıt formuna erişim kaldırılacaktır. Başvuran tüm adaylar sınava çağrılacaktır. Ancak, kursiyerler sınav sonuçlarına göre belirlenecektir.

 

22.06.2018 Cuma günü saat 11:00’e kadar kayıt yapılabilir.

 

Tarih: 04 – 25 Temmuz 2018

Gün: Hafta içi, her gün

Saat: 8:45 – 11:00

Yer: Yaşar Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu, Bornova

Kontenjan: En fazla 30 kişi, 15er kişilik 2 ayrı sınıf (kursiyerler sınav sonuçlarına göre belirlenecektir)

Seviye: Başlangıç seviyesi (Elementary) ve Orta seviye (Intermediate)

Depozito: 150 TRY

 

*Kurs başlangıcı öncesinde seviye tespit sınavı yapılacaktır. 

 

Sınava katılmak kursa kabul edilmek için zorunludur.

 

 Sınav 22.06.2018 Cuma günü 12:00-14:00 arasında yapılacaktır.

 

Yer:  Yaşar Üniversitesi, Selçuk Yaşar Kampüsü, Bornova, İzmir (BÖLGE Metro Durağı)

Sınav Binası: Y BLOK

Sınav Salonu: 4.kat Y405 numaralı sınıf

 

İletişim: Yalnızca eposta yoluyla yapılmaktadır.

 

TESOL Ofisi

tesol@yasar.edu.tr